تورهای قشم

برای رزرو تور قشم و یا مشاوره و استعلام قیمت تورهای قشم با ما تماس بگیرید

قشم

کشور ایران جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد که گردش در آن‌ها خاطرات خوشی را برای مسافران می‌سازد. قشم یکی از زیباترین جزایر داخل ایران است و امروزه تبدیل به مقصد گردشگری بسیاری از جوانان شده است. گردش در این شهر به صورت‌های مختلف امکان پذیر است.

بعضی مسافران دوست دارد به صورت شخصی و بدون رزرو تور سفر کنند و خود را به چالش بکشند. کمپ بزنند و خودشان وعده‌های غذایی را آماده کنند، جاذبه‌های طبیعی را کشف کنند و سفری ماجراجویی داشته باشند. در مقابل، برخی گردشگران ترجیح می‌دهند با تورهای قشم سفر کنند تا به انتخاب محل اقامت مطمئن، گشتن جاذبه‌ها و خورد و خوراک فکر خود را مشغول نکنند و سفری راحت داشته باشند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، با کوله بار همراه باشید و تور قشم خود را خریداری کنید.

بهترین تور قشم

نگاهی به جاذبه‌های گردشگری قشم

جزیره قشم جاذبه‌های طبیعی زیادی را در خود جای داده است. دره ستارگان، جزیره ناز، تنگه چاهکوه، جنگل حرا، و غار خربس تعدادی از جذابیت‌های این جزیره دیدنی هستند.

دره ستارگان قشم

دره ستارگان، یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی جزیره قشم است. این جاذبه شامل کوه، دره، و صخره‌هایی است که در مرور زمان و در اثر باران و باد اشکال متفاوتی گرفته اند.

اما چرا نام این دره ستارگان است؟ مردم بومی اعتقاد دارند این دره در اثر برخورد یک ستاره به این شکل درآمده است. به همین دلیل این دره زیبا را دره ستارگان می‌نامند.

جزیره ناز قشم

جزیره ناز تنها از سه صخره ساخته شده و در نزدیکی ساحل قرار گرفته است. می‌توانید با قایق یا پای پیاده به این جزیره بروید و از صخره‌ها بالا بروید. در قسمت پایینی این صخره خرچنگ‌های زیادی زندگی می‌کنند که تماشای آن‌ها بسیار لذت بخش خواهد بود.  

مردم قشم علاقه زیادی به این جزیره دارند و شب هنگام در ساحل این جزیره جمع می‌شوند. در این مکان بساط می‌کنند و صنایع دستی می‌فروشند و روی دست‌های مردم را با حنا نقاشی می‌کشند.

تنگه چاهکوه قشم

در این جزیره جاذبه‌های طبیعی با ظاهری عجیب و غریب وجود دارند. این جاذبه‌ها در اثر باد و باران و وقایع طبیعی به این اشکال در آمده اند. تنگه چاهکوه یکی از این جاذبه‌های عجیب و غریب است. سطح سنگ و صخره‌های این تنگه با چاه‌های کوچک و بزرگ پوشیده شده است. هرچقدر در این تنگه به جلوتر پیش بروید، فاصله صخره‌ها از هم کمتر می‌شود. راه رفتن در میان این صخره‌ها و تماشای چاه‌های آن، و عکاسی در این منطقه بسیار پرطرفدار است.

جنگل حرا قشم

جنگل حرا یکی از زیباترین جاذبه‌های ایران است و حتماً شما هم تا به حال تصاویری از آن را در فضاهای مجازی و مجلات دیده‌اید. درخت‌های این جنگل در میان آب شور دریا رشد کرده‌اند و در برابر آن مقاوم اند. ریشه درختان جنگل حرا، آب شور را دریافت و سپس برگ‌های این درختان نمک را از خ.د خارج می‌کنند. این که درختان را تا نیمه در زیر آب ببینید یا نه، بستگی به زمان سفر شما و جزر و مد دریا دارد.

بر روی این جنگل پرندگان زیادی همچون پلیکان، فلامینگو، حواصیل، و مرغ ماهیخوار پرواز می‌کنند؛ بنابراین اگر به پرندگان علاقه دارید، حتماً اسم جنگل حرا را در لیست بازدید‌های خود از قشم قرار دهید.

شما می‌توانید در این منطقه قایقی اجاره کنید و علاوه بر تماشا، از این جنگل و پرنده‌های آن عکاسی هم بکنید.

غار خربس قشم

جزیره قشم به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص، غارهای زیادی دارد. یکی از غارها غار خربس است. غار خربس مجموعه‌ای از حرفه‌های اتاقی شکل در دل کوهی در ارتفاعات روستای خربس است. در زمان‌های گذشته برای مردم پناهگاهی امن برای زندگی بوده است. برای رسیدن به این غارها باید به پانزده کیلومتری قشم، و سپس به سمت روستای خربس و رمچاه بروید. در اطراف این غار هیچ نوع پوشش گیاهی وجود ندارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌دهیم که اگر در فصل زمستان به قشم سفر نکردید، برای بازدید از این غار صبح یا غروب هنگام را انتخاب کنید.

 

سد گوران قشم

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند با افراد محلی هر منطقه صحبت کنند و در مورد فرهنگ‌های مختلف بدانند، سد گوران یکی از بهترین مقاصد شما در سفر به قشم خواهد بود. روستای گوران در قسمت غربی جزیره قشم است و مردم بومی آن، یکی از جذابیت‌های قشم به حساب می‌آیند. در زمان‌های قدیم در این روستا زرتشتیان زندگی می‌کردند.

ایران

ایران دومین بزرگ ترین کشور در قاره آسیاست و به خاطر جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی، مذهبی، و تفریحی که دارد در بین گردشگران خارجی محبوب است. ایران کشوری چهار فصل است و در هر قسمت آن شهرها و مناطقی وجود دارد که گردش در آن برای هر مسافری جذاب است. ایران در هر فصلی از سال، برای سفر و گشت و گذار مناسب است؛ کافی است نوع سفر خود را انتخاب کنید. کیش، قشم، شیراز، اصفهان، تهران، و تبریز از شهرهای پر گردشگر ایران هستند. اگر قصد دارید در کشور خودمان سفرهای جالب و هیجان انگیز و یا سفری آرام داشته باشید، با کوله بار همراه باشید.

دیگر تورهای ایران